SIKÇA SORULAN SORULAR

Ana SayfaSıkça Sorulan Sorular

Sertifika veriyor musunuz?

Infotech Academy’de öğrencilerimizin katıldıkları eğitimleri tamamlamasıyla başlayan sertifika süreci şu şekilde ilerler; %50 ve üzerinde katılım sağlayan öğrencilerimiz Eğitim Sertifikası almaya hak kazanır. Eğitim sonu bitirme projesini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz ise Başarı Sertifikası almaktadır. Bu sertifikaların uluslarası akreditasyonunu Europass International Certification kartıyla sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz eğer isterlerse E-Devlet'te Görüntülenebilen Üniversite Onaylı Sertifikada alabilirler.

Kurslara katılabilmek için yaş sınırı var mı?

Infotech Academy’deki eğitimlerin tamamında yas¸ sınırı 16’dır. 16 yaşının üstünde olan herkes istediği eğitime katılabilir. Kurumumuz bünyesinde, 16 yaşından küçük yas¸ grupları için özel olarak açılan bir eğitim henüz bulunmamaktır.

Sınıflar maksimum kaç kişilik?

Infotech Academy butik eğitim anlayışını benimsemiş bir yazılım okuludur. Farklı eğitimlerimizde sınıflarımızdaki mevcut öğrenci sayıları farklılık gösterse de sınıflarımıza kayıtlı anlık öğrenci sayımız 6-12 kişi arasında değişmektedir.

İş bulmada destek oluyor musunuz?

Eğitimlerimizden herhangi birini tamamlayan öğrencilerimiz, iş ortaklarımızdan ITHR’ın uzman danışman kadrosuyla Kariyer Danışmanlığı Eğitimi’ne dahil olurlar. Bu eğitim, mezun öğrencilerimizi CV oluşturma, mülakat teknikleri ve iş başvurusu süreçlerine dâhil bilgilendirmek üzere iki gün süren bir eğitimdir. Bu aşamada öğrencilerimizle oluşturduğumuz özgeçmişler, çalıştığımız insan kaynakları firmalarına ve bilişim sektöründeki çözüm ortaklarımıza iletilir ve ilerleyen süreçte tarafımıza ulaşabilecek alternatif istihdam talepleri durumunda değerlendirilmek üzere özgeçmiş havuzumuza kaydedilir.

Eğitim ücretleriniz ne kadar?

Infotech Academy’de açılmaya devam eden eğitimlerin detayları birbirinden çok farklıdır. Bu farkla paralel olarak, ücretlendirme süreçleri de değişmektedir. Ücretler, kampanyalar ve ödeme kolaylıklarına dair tüm detayları eğitim danışmanlarımız sizinle beraber titizlikle yürütecektir.

Ben lise mezunuyum, bilişim sektöründe nasıl yer alabilirim?

Bilişim sektörü, diğer birçok sektöre oranla istihdam konusundaki çeşitliliği ile bilinmektedir. Sektör, bünyesinde farklı akademik geçmişe sahip binlerce çalışanı barındırır. Günün sonunda firmaların istediği niteliklere sahip olan birinin, mevcut diplomasının ne olduğunun, çok istisnai durumlar dışında bir önemi yoktur. Herkes bu sektörde çalışabilir. Infotech Academy’den alacağınız sertifika size sektörün kapısını aralamak için yeterlidir.

Özellikle bilişim sektöründeki konuların zor olduğunu söylüyorlar, eğitimlerde öğrenme garantisi var mı?

Infotech Academy bünyesinde ki tüm eğitimler %100 öğrenme garantilidir. Eğitimlerimizden herhangi birine katılım sağladıktan sonra istediğiniz verimi alamadığınızı düşünüyorsanız, bir sonraki sınıfla beraber tekrardan eğitimimize en başından itibaren katılabilirsiniz.

Bilgisayar bilgim gerçekten yok, üstelik kendi bilgisayarım da yok, ne yapabilirim?

Infotech Academy bünyesindeki eğitimlerden herhangi birine katılmak isteyen öğrencilerimizin, kursa başlarken temel seviyede bilgisayar bilmesi gerekmektedir. Bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz için kurs merkezlerimizde yeteri kadar bilgisayar ve donanım altyapısı hazır, öğrencilerimizi beklemektedir.

Staj İmkânlarınız Nelerdir?

Katıldığı eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, Infotech Academy’nin kuluçka merkezi olan InfotechLab’ta staj yapma hakkına sahiptir. Bu süreçte öğrencilerimiz, ekip halinde bir proje üzerinde çalışmaktadırlar. InfotechLab’ın imkânları ve katılım süreci ve sürecin diğer detayları için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.