SIKÇA SORULAN SORULAR

Ana SayfaSıkça Sorulan Sorular

Sertifika veriyor musunuz?

Eğitimlere %90 oranında katılım sağlandığında Infotech Academy Katılım Sertifikası, Eğitmenlerimizce takip edilen proje ödevlerini başarıyla tamamlayan katılımcılara da Üstün Başarı Sertifikası verilerek kariyerlerinde önemli bir belgeyi almaya hak kazanılacaktır.

Kurslara katılabilmek için yaş sınırı var mı?

Eğitimlerimizde yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat uzmanlık eğitimlerimizde yaş sınırı minimum 16 olup, çocuklar için kodlama eğitimlerimizde 7-11 yaş ve 12-17 yaş grubuna özel eğitimlerimiz de yer almaktadır.

Sınıflar maksimum kaç kişilik?

Eğitim türüne göre değişiklik göstermektedir. Fakat özellikle bilişim grubu eğitimlerimiz, güçlü donanım altyapısıyla, 9 kişilik butik / konforlu sınıflarda keyifli ve butik bir eğitim hizmeti şeklinde gerçekleştirilir.

İş bulmada destek oluyor musunuz?

Eğitiminizi tamamladıktan sonra Kariyer departmanı tarafından CV Oluşturma Teknikleri, Mülakat Teknikleri, İş Başvurusu Detayları gibi iş dünyasına girişte sizlere yardımcı olabilecek konularda da eğitimler alırsınız. Bu aşamadan sonra beraber oluşturduğumuz özgeçmişleriniz, çalıştığımız İnsan Kaynakları firmalarına ve bilişim sektöründeki çözüm ortağı firmalarımıza iletilir. Bu firmalardan personel talep edildiğinde, kendi öğrencilerimizin (özellikle proje ödevlerini tamamlayanların) bu firmalarla görüşmesi sağlanır staj ya da iş imkanlarına kavuşmaları için kariyer birimimizce gerekli görüşmeler yapılır. Fakat kesinlikle iş bulma garantisi verilmemektedir. Çünkü işe yerleşme süreçlerinde öğrencimizin proje ve kendini bu alanda geliştirme çabaları daha önem arz etmektedir.

Eğitim ücretleriniz ne kadar?

Eğitim ücretlerimiz eğitimin konusuna göre farklılıklar göstermektedir. Ücretler, kampanyalar ve ödeme kolaylıkları hakkında detaylı bilgi almak için sizleri eğitim danışmalarımızla görüşmek üzere şubelerimize bekleriz.

Ben lise mezunuyum, bilişim sektöründe nasıl yer alabilirim?

Bilindiği üzere bilişim sektörü, diğer sektörlere göre iş potansiyeli bakımından en avantajlı sektörlerden biridir. Lise mezunu ya da üniversite öğrencisi ya da üniversite mezunu olmanın çok büyük bir önemi bulunmamaktadır. Firmaların istedikleri niteliklere sahip olan herkes bilişim sektöründe yer alabilir. Tek önemli konu, bilişim alanında neler bildiğinizi ispatlayan sertifikalara sahip olmanız ve eğitmenlerimizin vermiş olduğu proje ödevlerini yaparak iş başvurusu yapılan firmaya somut bilgiler, projeler sunmanızdır.

Özellikle bilişim sektöründeki konuların zor olduğunu söylüyorlar, eğitimlerde öğrenme garantisi var mı?

Infotech Academy, derslerine %90 oranında katılım sağlayan fakat yeterli bir biçimde öğrenemediğini düşünen öğrencilerine, eğitim tekrar hakkı sunmaktadır. Dolayısı ile Infotech Academy, öğrencilerine Öğrenme Garantisi de vererek öğrencilerini profesyonel bir şekilde sektöre hazırlamaktadır.

Bilgisayar bilgim gerçekten yok, üstelik kendi bilgisayarım da yok, ne yapabilirim?

Infotech Academy'den Uzmanlık Eğitimleri derslerini almak için herhangi bir bilgiye sahip olmanız gerekmemektedir. Tüm eğitim paketleri hiç bilgisayar bilmeyenlere göre planlanmış olup, temel derslerle başlar ve o konudaki en ileri konulara kadar uzmanlaşmaya doğru devam eder.  Tüm Eğitimlerimiz uygulamaya yönelik olup, güncel içeriklerle, güçlü donanım altyapısıyla, bilgisayarlı ve konforlu sınıflarda keyifli ve butik bir eğitim hizmeti şeklinde gerçekleştirilir.