FLUTTER KURSU-EĞİTİMİ İLE MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME

Flutter Kursu-Eğitimi ile Mobil Uygulama Geliştirme

Dart programlama dilini kullanarak Flutter Eğitiminde, IOS ve Android platformlara tek bir yazılım dili ile Native uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Cross-platform (çok-platformlu, platform bağımsız) olan Flutter ile öğrenmesi son derece kolay olan Dart dilini kullanarak istediğiniz mobil uygulama projesini geliştirebilirsiniz . Yazacağınız kodlar, hem Android işletim sisteminde, hem IOS işletim sisteminde ve de Web ortamlarında sorunsuz çalışabilmektedir.

Google tarafından geliştirilen Flutter, açık kaynak kodlu (open-source) ve en önemlisi native (cihaza ait yazılımsal veya donanımsal kaynaklarla doğrudan etkileşim ile) mobil uygulamalar geliştirmemizi sağlayan (Yazılım Geliştirme Kiti - Software Development Kit) SDK’dır.  Flutter sayesinde, Android işletim sistemlerine uygulama geliştirmek için Java veya Kotlin, iOS işletim sistemlerine uygulama geliştirmek için ise Swift veya Objective-C bilmemize gerek kalmadan Dart programlama dili ile her iki platform ve web tarafı için de uygulama geliştirebilirsiniz.

Son derece gelişmiş widget sistemi sayesinde her iki platformda da sorunsuz ve performanslı çalışan mobil uygulamalar geliştirmeye imkan sağlar.  Özelleştirebilir layout ve widget'lar sayesinde bilinen klasikleşmiş tasarımlar yerine özgün ve modern tasarıma sahip arayüzler kullanarak kullanıcı dostu (user-friendly) geliştirmeler yapabilirsiniz.

EĞİTİM İÇERİĞİ

 • Neden Flutter, Flutter Temelleri?
 • Geliştirme Ortamı ve Kurulumlar (Android Studio, VS Code, Genymotion Emulator vb.)
 • Temel Dart Programlama Dili
 • Nesneye Yönelimli Programlamaya Giriş (OOP)
 • Widget ve Layout Kavramları
 • Navigasyon İşlemleri ve Navigator Sınıfı
 • Responsive ve Adaptive Kullanıcı Arayüzleri Oluşturmak
 • Durum Yönetimi (State Management)
 • Kullanıcı Formları ile Çalışmak (Input Forms)
 • Cihaz (Donanımsal ve Yazılımsal) Özelliklerini Kullanmak
 • Firebase Veritabanı Firestore ve Firebase Storage Islemleri
 • Firebase Authentication Islemleri
 • Dependency Injection
 • RestFull Services and Api Architecture
 • Animasyonlara Giriş
 • Örnek Projeler Geliştirme
 • Uygulamayı Marketlerde Yayınlama İşlemleri

 

Eğitim Süresi: 2 Ay (80 Saat + Proje Geliştirme)

Sertifikalar

Katılım Sertifikası:
%50 Katılım oranı ile kursiyerlerimize verilecek olan katılım sertifikasıdır.

Başarı Sertifikası:
Bitirme projesini tamamlayan kursiyerlerimize verilecek olan başarı sertifikasıdır.

Çalışma Alanları ve Kariyer

Bilişim sektöründe görev yapan ve en son mobil yazılım geliştirme teknolojileri hakkında kendini uzmanlaştırmak ve mobil yazılım sektöründe aranan bir profesyonel olmak isteyen herkes için.

Dart Programlama Dili ile Flutter Eğitim kursuna katıldığınızda her türlü mobil cihaz için örneğin, tablet, cep telefonu gibi mobil uygulamalar gelistirebileceksiniz.

Mobil uygulamalar artık hayatımızın değişmez bir parçası. Kullandığımız tüm araçlar bir uygulamaya sahip. Mobil uygulama geliştirerek, geleceğin en değerli meslekleri arasında kendinize yer açabilirsiniz. Siz de mobil uygulama dünyasına dahil olmak istiyorsanız bu eğitim tam size göre.

Kimler Katılmalı

 • Infotech Academy’nin yazılım eğitimlerine geleceğini ve kariyerini yazılım sektöründe devam ettirmek isteyen herkes katılabilir.
 • Kurumsal firmaların mobil yazılım geliştirme departmanlarında programcı, proje yöneticisi, mobil uygulama geliştiricisi gibi unvanlarla kariyer yapmak isteyen
 • Bilişim sektöründe en güncel mobil yazılım geliştirme teknolojileri hakkında kendini geliştirmek ve sektöründe aranan bir uzman olmak isteyen,
 • En önemlisi de mobil yazılım sektöründe yenilikçi fikirlerinizi hayata geçirebilir; geçiminizi sağlamanın ötesinde, teknolojiyi akıllıca kullanarak kendinize ve başkalarına yeni iş olanakları yaratacak parlak girişimlerin öncüsü de olabilirsiniz.
ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ / YORUMLAR
Infotech Academy Hakkında Enes Gürdağ Yorum ve Görüşü

Flutter kursu aldım ve tamamladım. Aşırı derecede memnunum, herkese kesinlikle düşünmeden , gönül rahatlığıyla katılmalarını tavsiye ederim. Özellikle yönetimden Mehmet Bey'e ve kurs danışmanımız Gürkan Bey'e özel teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Sektörde her daim desteğini sürdüreceğinin güvenini öyle bir veriyor ki , inanın hiç bilmiyorum diyen kişi odaklanırsa ve istekliyse 2 ayda kendi hayalindeki uygulamayı rahatlıkla ve profesyonelce geliştirebilecek hale gelir. Emeği geçen herkesin eline sağlık. Kuruma koşulsuz güvenebilirsiniz. Bundan sonra farklı bir yazılım kursu alırsam geleceğim tek adres Infotech Academy ????

Enes GürdağÖğrenci
Infotech Academy Hakkında Murat Türkmen Yorum ve Görüşü

5 ay önce başladığım Flutter kursunu tamamladım. Bana çok şey kattığını düşünüyorum, Ali Demircan hocamın sektörün içinde olması ve kursu hoca öğrenci ilişkisinin yanına yakın bir arkadaşına öğretiyor gibi anlatması benim bu kursu zevkle takip etmemi ve çok daha rahat bir şekilde öğrenmemi sağladı. Kesinlikle kaliteli bir eğitim.

Murat TürkmenÖğrenci
Infotech Academy Hakkında Batuhan Erken Yorum ve Görüşü

Flutter eğitimi hakkında, dersler güzel dizayn edilmiş ve hoca sektörde aktif rol aldığı için neyin ne işe yaradığı bilerek işlem yapıp öğreniyoruz ve Ali Demircan sayesinde sadece dart alanında değil genel olarak yazılım mentalitemiz de arttı

Batuhan ErkenÖğrenci
flutter dart mobil uygulama geliştirme