Flutter İle Mobil Uygulama Geliştirme Uzaktan Eğitim Kursu

2744Görüntülenme
18 Haziran 2021

Flutter öğrenmesi son derece kolay olan ve tüm platformlar için pratik bir şekilde kullanılabilen bir sistemdir. Yani flutter ile modern bir çerçevede mobil uygulamalarınızı native seviyede ve kolayca oluşturabilirsiniz. Infotech Academy olarak, kurumsal firmaların mobil uygulama geliştirme alanlarında flutter tercih etmesini bizlerden talep edilen flutter eğitimlerinden de görebilmekteyiz ki; bu konuda yetenekli insan kaynağına da çok kısa zamanda fazlaca talep olmasıdır.

Flutter ile uygulama geliştirirken, yapmış olduğunuz güncellemelerin sonuçlarını anından görebilirsiniz. Uygulamada köklü değişiklikler yaptığınızda ise yeniden yükleme gibi ekstra işlemler yapmanıza gerek olmamaktadır. Flutter kullanarak bir mobil uygulama geliştirmek maliyet açısından da avantajlı olmaktadır. Yine kurumsal firmalarla görüştüğümüz üzere çok sayıda personel çalıştırmak yerine, bir flutter developer istihdam ederek, hem Android hem de IOS için mobil uygulama geliştirme personeli için maliyetlerini azaltmak istemektedirler.

Mobil uygulama geliştirmede bilindiği üzere yüksek performans ve güvenlik için her zaman native uygulamalar tercih edilmektedir. Ancak flutter uygulaması ile performans açısından java veya swift ile geliştirme arasındaki fark çok az olmaktadır. Flutter SDK içerisinde yer alan widget’ları da zorlanmadan kullanabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı deneyimi yüksek, kaliteli bir kullanıcı ara yüzü sunabilir ve mobil uygulamanızı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Tasarım konusuna da değinemek gerekir ise Flutter SDK ile ürün veya markanıza, bağımsız bir kullanıcı ara yüzü oluşturmada tam özgürlük sağlanmaktadır. Flutter mobil uygulamanız için kullanmanız gereken: sensörlerden veri toplama, GPS işlemleri, izin işleme, bluetooth veri işleme, kimlik bilgileri gibi gelişmiş işletim sistemi özelliklerini sizlere en performanslı bir şekilde sağlayacaktır. Flutter SDK, Google'ın geliştirmiş olduğu bir programlama dili olan Dart’ı kullanmaktadır. Her geçen gün dekosistemi büyüyen flutter kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir;

  • E - Ticaret (B2C, B2B): Markanızı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına bir mobil uygulamaya mı ihtiyacınız var? Flutter tam da size göre. E ticaret faaliyetlerinizi yürüteceğiniz düşük maliyetli ve işlevsel bir mobil uygulamaya sahip olabilirsiniz. Mağazanızı sektörünüze ve ihtiyaçlarınıza özel olarak geliştirebilirsiniz.
  • Eğitim Sektörü: Eğitim alanında bir mobil uygulama sahibi olmak istiyorsanız hem Android hem de IOS markette olmak sizin için yüksek maliyetli olabilir. Flutter ile iki işletim sisteminde de yüksek performansla yer alabilirsiniz.
  • Oyun Geliştirme: Mobil oyun geliştirmek ve reklamlardan veya satışlarından kazanç elde etmek istiyorsanız flutter teknolojisini kullanabilirsiniz. Flutter kullanıcılarına işlevsel bir mobil uygulamaya sahip olma şansı verir.
  • Bireysel ve Kurumsal İhtiyaçlar: Flutter ile hem bireysel hem de kurumunuzun ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan mobil uygulamalara da sahip olabilirsiniz. Kişisel bilgilendiricisi mobil bloglar ya da daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayacak WEB servisler için düşük bütçeniz varsa yüksek verimlilik  ve güvenlik için flutter teknolojisini tercih edebilirsiniz.


Infotech Academy olarak online veya sınıf eğitimlerimizi tercih ederek Flutter İle Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimimize katılabilir, detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Infotech Academy
Infotech Academy
Sosyal Medya
Tüm Yazıları
Bir Yorum Yazın