En İyi Web Tasarım-Yazılım Kursu/Eğitimi Alırsam İşe Yarar Mı?

5262Görüntülenme
15 Kasım 2019

Web tasarımcı: kurumsal web projeler, mobil uygulamalar veya e-ticaret projelerinde planlanan tasarım fikirlerini, estetik bir çizgide, renk uyumu ve kullanıcı dostu yapıya özen göstererek, belirli bir hedef/amaç doğrultusunda yürüten, düzenleyen ve hedeflenen sonuca ulaştıran kişidir.

Kurumsal firmalar, dijital ajanslar veya bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm kurumlar genelde en az bir web tasarım/yazılım uzmanı ile çalışmaktadırlar. Bu alanda ilerleyebilmeniz için görsel tasarıma ilgi duymanız ve hayal gücünüzün geniş olması son derece önemlidir. Kurumsal firmalara veya ajanslarda çalışmanız için sadece program yetisine sahip olmanız yetmemektedir. Front-End diye adlandırılan, bir web projesinin görünen ön taraf çalışmasını yapabilmeniz için HTML, CSS, Javascript konularında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Web Tasarım Uzmanı Ne İş Yapar?
Özgün (kopyala/yapıştır olmayan) tasarımlar yaparak, müşterilerini memnun edebilen bir web tasarım uzmanının başlıca görev ve sorumlulukları aşağıdaki gibidir.

  • Bir firma veya şahıs adına web sayfaları tasarlamak,
  • Geliştirmiş olduğu web veya e-ticaret sitesinin sürekli güncelliğini korumak,
  • Geliştirdiği web uygulamasında bir güvenlik açığı olup olmadığını test etmek,
  • Departmanlardan gelen güncel bilgileri web sayfasına ekleyerek siteyi aktif tutmak,
  • Güncel içerikler oluşturulmasını sağlayarak arama motorlarında üst sıralara gelmeyi sağlamak,
  • Arama motorları rapor ve istatistiklerini sürekli kontrol ederek SEO açısından faydalı olabilecek işlemleri yapmak,
  • Özellikle tasarım ve yazılım alanında yeni teknoloji ve trendleri takip etmek,
  • Tarayıcılar tarafından kabul edilen Web standartlarını öğrenmek ve bunların sonuçlarını araştırmak,
  • Diğer önemli kanallar olan sosyal medya görsellerini tasarlamak ve düzenlemek.


Bir web projesinde son kullanıcıların görmediği fakat sistemi ayakta tutan ve etkileşim katan yazılım kısmına Back-End ve bu mimariyi kodlayan geliştiricilere ise Back-End Developer, yani yazılım geliştiricileri denmektedir. Back-End Developerlar uygulama geliştirmek için bir takım popüler yazılım dilleri kullanmaktadırlar, Bunlar PHP, Asp.Net, Phyton vb. sitedeki verilerin düzenli olarak saklandığı programlar isi Oracle, My SQL, MS SQL, Access vb.' dir. Site ziyaretçilerinin başvuru formlarının takibi veya sitedeki herhangi bir verinin kolayca güncellenebilmesi için İçerik Yönetim Sistemi (CMS) geliştirerek içerik güncellemeleri güvenli ve hızlı bir yapıya dönüşmüş olmaktadır.

Yazılım alanına hakim olmak, kariyerinize ekstra deneyim kazandıracaktır. Infotech Academy Web tasarım/Yazılım eğitiminde HTML, CSS, Javascript, Jquery, Angular, VueJS, React vb. gibi konuları barındırırken tasarım alanında Adobe uygulamalarından Indesign, Photoshop, Illustrator programları ile dijital çizimler oluşturmayı öğrenme olanakları sunmaktayız.

Web sitenizin yazılım kısmını bitirip, kendi tasarımlarınızı web sitenizde paylaşarak online portfolyo oluşturabilirsiniz. İş görüşmesine cv ile gitmenize gerek kalmayacak, web sitenizin aşamalarına hakim olduğunuz için sorunsuz şekilde iş görüşmesinde rakiplerinize göre olumlu geri dönüş sağlamış olacaksınız. Infotech Academy olarak eğitimlerimizin amacı her alanda belli bir alt yapının oluşturmak ve öğrencilerimizin bu yönde ilerlemesini sağlamaktır.

Hocalarımızın eğitim sonrasında vereceği proje ödevi sizlere deneyim kazandıracaktır. Infotech Academy Web Tasarım/Yazılım kursu sizlere tecrübe/deneyim kazandırmakla kalmayıp eğitim son dersinde kariyer eğitimleri, iş başvuru sürçleri hakkında da bilgiler de verilmektedir. 

Sıfırdan başlayacaklar için en iyi web tasarım/yazılım kursu / eğitimleri fiyatları, ödeme seçenekleri ve eğitim detayları hakkında detaylı bilgi almak ve her biri alanında uzman eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz kariyer rehberliği almak için 0212 909 21 89 nolu telefondan veya www.infotechacademy.com.tr İletişim sayfasından irtibata geçebilirsiniz.

Gelecek Bilgi Teknolojilerinde, Gelecek Infotech Academy'de...
 

Infotech Academy
Infotech Academy
Sosyal Medya
Tüm Yazıları
Bir Yorum Yazın