Asp.Net Core MVC Nedir? Eğitimi Nereden Alabilirim?

3535Görüntülenme
26 Ağustos 2019

.Net Core Microsoft’un son teknolojisi olan ve açık kaynak kodlu (open-source) olarak geliştirilmesi devam eden, cross platform(windows, macos, linux işletim sistemlerinde çalışabilen) olarak çalışan, esnek ve modern geliştirme platformudur. .Net Core ile beraber yazılımcılar dilerse macos, linux veya android platformlarına uygulamalarını yazabileceklerdir.
 

TEMEL ÖZELLİKLERİ
Açık kaynak kodlu (open source): Microsoft tarafından Github üzerinde, kaynak kodları açık bir şekilde MIT ve Apache 2 lisanslarına sahip olarak yer almaktadır. 

Platform bağımsız (cross platform): .Net Core ile Windows haricindeki diğer işletim sistemlerinde de uygulamalarınızı çalıştırabilir ve diğer kişilerinde erişimine ve kullanımına açabilirsiniz. Docker ve diğer container servisleri ile kolayca yayına alabilirsiniz.

Diğer frameworklerle uyumlu: .Net Framework, mono veya xamarin ile geliştirilmiş diğer kütüphaneleri kolayca kullanabilirsiniz.
 

Performans: .Net Core ile gelen en büyük özelliklerden biri de, önceki .net sürümlerine göre ciddi performans artışıdır.
 

DESTEKLENEN DİLLER
C#, F# ve Visual Basic dillerini kullanarak .Net Core uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz. 

Infotech Academy olarak Yazılım Uzmanlığı (MCSD) Eğitimlerimizde uygulamalı Asp.Net Core MVC kursunu alabilirsiniz
 

Infotech Academy
Infotech Academy
Sosyal Medya
Tüm Yazıları
Bir Yorum Yazın